clanky

Slunečnice - jídelna zdravé výživy.

6. února 2012 v 16:58 | BePerfect
Kolem téhle jídelny chodím téměř každý den, ale ještě nikdy jsem se tam nebyla podívat. Moc ráda bych se tam šla někdy naobědvat, ale nemám s kým. Pravděpodobně co nejdříve vytáhnu svou hubnoucí sestru :D

Tahle jídelna se nachází v centru Ostravy, ulice Chelčického. Vaří převážně makrobiotickou přírodní stravu, také bezlepková jídla a bezlepkové moučníky. Denně mají připravené už na pohled velmi chutné menu, máte na výběr ze čtyř jídel, z toho vždy jedno z kuřecího masa nebo ryby. Nabízí také svačinky v podobě zelňáků, špenátovců či pirohů. Co mě nejvíce láká, jsou jejich denně vyráběné saláty - ovesné, těstovinové, cizrnové nebo zeleninové.
Ve svých jídlech nepoužívají žádné mléčné výrobky, vejce a cukr. Když mléko, tak jedině ovesné či sójové. Moučníky jsou slazené oblinými cukry, například ječný a rýžový slad, rýžový, kukuřičný nebo javorový sirup, případně sušené ovoce.

Myslím, že na své si přijde opravdu každý!
Nebudu zde vypisovat všechno, pokud vás zajímá víc, zde jsou jejich internetové stránky:

Tak co, kdy zajdeme na oběd holky? ;D

Ovesné otruby s rozinkami

5. února 2012 v 18:55 | BePerfect
Našla jsem další super recept! Takže zítra na snídani? :P ♥

Ingredience:
50 g mletých otrub
200-230 ml horké vody
20 g nesířených rozinek
15-20 g sušeného ovesného nápoje "Oves Milk"
kvalitní mletá skořice
mletý fenykl

Ovesné otruby zalijeme v misce vařící vodou, jednou dvakrát jimi v horké vodě zamícháme a pak ještě za míchání přidáme trochu ovesného nápoje. Nakonec pár rozinek na oslazení. Do vzniklé kaše zamícháme léčivou skořici a mletý fenykl pro dobré trávení a je to hotovo.
Nevaříme, jenom necháme chvíli nabobtnat.Našemu tělu dodáme touto kaší z otrub a ovesného "mléka" dostatek sacharidů, vlákniny a mnoho dalších výživných látek. Máme tak zajištěn kvalitní start do nového dne.
Tato ranní kaše chutná dobře s bílou ajurvédskou kávou.

Zdroj uveden na fotce, opravdu výborná stránka, určitě se tam podívejte! ♥

Recepty z čočky

27. ledna 2012 v 23:41 | BePerfect
Už dlouho máme doma balíček čočky a já pořád nevěděla, co s ní. Takže jsem našla nějaké recepty a asi už zítra něco vyzkouším :)

Čočka obsahuje mnoho bílkovin a esenciálních aminokyselin, proto je dobrou alternativou masa. Je také bohatá na sacharidy a tím pádem dokáže dobře zasytit. Má vysoký obsah vitaminů skupiny B, fosforu, hořčíku, vápníku, síry, železa, draslíku a selenu. Obsahuje také enzymy, organické kyseliny a lecitin. Snižuje obsah cukru v krvi, uvolňuje zácpu, pomáhá při chudokrevnosti, posiluje nervy, zvyšuje výkonnost, pomáhá při únavě, podporuje krvetvorbu, povzbuzuje produkci hormonů. To je tedy dost důvodů proto, abychom čočku pravidelně zařadili do našeho jídelníčku. A jak se dá čočka zdravě a chutně připravit?


Ovesné koláčky

15. ledna 2012 v 2:36 | BePerfect
Musím, musím, musím vyzkoušet! Zítra jdu na to, vypadá to výýýborně :)

Igredience:
3 hrnky ovesných vloček
vejce
mléko
med (dle chuti)
jablko
rozinky
banán či jiné ovoce

Postup:
2 hrnky vloček, vejce a med zalijeme mlékem. Počkáme až vločky nasáknou. Poté je rozmixujeme a přidáme zbylé vločky a dle chuti zbytek surovin.
Pečeme na 150°C cca 30 min.

Čtyřdenní očistná kúra

15. ledna 2012 v 2:21 | BePerfect
Našla jsem návod na super očistnou kúru, chci si ji vyzkoušet, příští týden však nemůžu, protože jedeme se třídou do Prahy a budu se stravovat tam, nehodlám s sebou tahat boxy s jídlem. :) Ale docela se těším, vypadá to dobře..i když docela hladově.
Slibují ztrátu dvou kil během čtyř dnů, což není pro mě až tak podstatné, spíš se chci konečně cítit lehčí.

PRVNÍ DEN:
Snídaně: bylinkový čaj se dvěma lžičkami medu
Oběd: ovocný ledový čaj, který můžete osladit 1 lžičkou medu
Večeře: bylinkový čaj (heřmánkový, kopřivový, mátový) s 1 lžičkou medu

 
 

Reklama